Erkek Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Erkek giyiminin önemli üst parçalarından biri olan gömlekler, şık bir görünüm sunmalarının yanı sıra hemen her ortamda ve mevsimde kullanılabiliyor olmaları nedeniyle tüm gardıropların içinde kendilerine yer bulabiliyor. Erkekler için gömlek tercihleri tarzlarının bir parçası olarak kullanılabilecek kullanışlı kombin unsurlarından belki de en önemlileri.

0 374

Gömlek kombinlerken dikkat edilecek konuların başında renk seçimi geliyor. İyi bir kombin oluşturabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ten renginizle uyumlu gömlek seçimi olmalıdır. Koyu tenli beylerin mavi ve tonları, açık bej renklerle birlikte elbette beyaz renk gömlek seçimleri onların daha şık görünüm kazanmalarını sağlayabilir. Ancak açık tenliler için bunun tam tersinin kendilerine daha çok yakıştığını söylemeliyiz. Siyah, lacivert ve koyu antrasit renklerden oluşan gömlek tercihleri kombinlerinde gömleği daha ön planda tutmalarını sağlayabilir. 

Gömlek Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalnızca gömlek için değil, hemen tüm kombin oluşturma işleminde izlenecek yol, hangi parçanın öne çıkarılması gerektiği ile başlar. Gömlek kombinlerinizde gömleği ön plana çıkarabilmek için diğer tüm parçaların ve aksesuarların gömleğe uydurulması gerekir. Aynı renkte diğer parçalar yerine söz gelimi gömlek renginin farklı tonlarına kombininizin diğer parçalarında yer verebilirsiniz. Gömleği ikinci ya da üçüncü planda değerli kılacaksanız diğer parçaları ön plana almanızda fayda var. 

Açık renk gömlek tercihlerinizde koyunun hakim olduğu pantolonlar gömleğinizi öne çıkararak sizi daha şık bir görünüme kavuşturabilir. 

Erkek Gömlek Kombini

Kot ya da Keten Pantolon ve Gömlek Kombinleri

Üst parça olarak gömlek tercihlerinizde klasik kumaş pantolonlar yerine giyeceğiniz keten ya da kot ürünler sizlere çok daha şık bir tarz kazandırabilir. Gömleklerin seçiminde küçük bir tiyo, düz gömlekler çok daha kolay kombinlenir. Desenli gömlekler tercih ederken kombin seçeneklerini de dikkate almanızda fayda var. 

Ayakkabı ve Aksesuarlar Önemlidir

Günün tüm yükünü taşıyan ayakkabıların kombinle uyumlu olması da görünümünüze olumlu etki sağlayacaktır. Spor ayakkabılarla birlikte kombinlenen spor gömleklerin yanında gündelik giyim için tercih edeceğiniz casual gömleklerle birlikte klasik ayakkabılara da yer verebilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.